Nerůst neboli GrowLess - červnové setkání

16.5.2014

Nerůst neboli GrowLess - červnové setkáníValeč normálně jede. Stoupá a roste. Protivenstvím typu plánů na omezení pohybu lidí v krajině navzdory. Valeč povyroste i během předposledného červnového prodlouženého víkedu. Tehdy se k nám sjede široká paleta domácích i mezinárodních hostí, kteří se aktivizují pro GROWL = Grow Less. Modely nerostoucích ekonomik, lokální měny, alternativní pracovní úvazky... to vše vedené příslibem lepšího světa i pro český venkov. Valeč povyroste krz mezinárodní setkání s tematem nerůstu. Zveme na veřejné programové bloky. Proběhnou v angličtině!!!

Vážení a milí,
rádi bychom Vás pozvali na kurz "Learnig more, growing less - Local Economic alternatives in the Czech Republic", který proběhne od středy 18. 6. - do neděle 22. 6. 2014 v barokně laděné obci Valeč v Západních Čechách.
Tématem kurzu je udržitelný nerůst a lokální ekonomické alternativy v jeho kontextu. Představení nerůstu se budeme věnovat s použitím metody kritického čtení a psaní, program povedou Eva Fraňková z Katedry environmentálních studií (Masarykova univerzita) a Eva Malířová z organizace NaZemi ve spolupráci se zahraničními partnery projektu. Konkrétní příklady lokálních ekonomických alternativ (zejména z oblasti produkce potravin) pak představí Vojtěch Veselý z Biofarmy Valeč a Jan Valeška z PRO-BIO ligy.
Kurz pořádá Trast pro ekonomiku a společnost v rámci mezinárodního projektu GROWL a zúčastní se jej kromě českých účastníků také zahraniční partneři projektu. Komunikačním jazykem kurzu tedy bude nagličtina. Více informací o kurzu i projektu, detailní program a registrační formulář naleznete na tomto odkaze.
Vítáme především účastníky, kteří se mohou zúčastnit celého kurzu. Místa jsou limitována na 25 účastníků (předběžně polovina českých a polovina zahraničních). Účastnický poplatek činí 500 Kč. Podmínkou účasti je úspěšná registrace (odkaz na těchto stránkách). Registrace končí 6. června. Jelikož jsou místa omezená, upřednostňujeme dříve přihlášené.
Zájemcům o téma, kteří nemohou přijet na celý kurz, nabízíme možnost zúčastnit se pouze vybraných částí, které budou otevřené širšímu publiku. Jedná se o program v pátek dopoledne (proběhne v angličtině, viz podrobný program) a páteční večerní debatu na téma ekonomického růst/nerůstu (bude překládána do češtiny).
Otevřená všem zájemcům je také sobotní pracovní terapie na biofarmě Vojtěcha Veselého ve Valči. Účast na těchto veřejných částech je bezplatná, cestu, stravování a případné ubytování si každý zajišťuje individuálně (neplatí pro registrované účastníky, kteří přijedou na celou dobu kurzu, viz více informací o kurzu)
V případě dotazů prosím pište na níže uvedený kontakt.
Budeme se těšit na případnou viděnou ve Valči,
s přáním pěkného dne
za organizátory semináře,

Nikola Fousková
Trast pro ekonomiku a společnost
tel: 603 863 351603 863 351
mail: info@thinktank.cz
120 00 Praha 2
 

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: PARTNEŘI   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic