Pracovní konference WWOOF meeting

11.3.2011

Pracovní konference WWOOF meetingWWOOF známe všichni, kdo známe AREA vivu, poněvadž ta prostředkuje kontakt mezi dobrovolníky a hostitelskými farmami již devátým rokem. Konec letošního května se odehraje ve znamení pracovního setkání evropských koordinátorských organizací. Vnímáme jako velkou událost, že se do maličké vesničky Valeč na Úpatí Doupovských hor sjede na padesát protagonistů tohoto neformálního a přesto stále plynule funkčního systému.

Tématem je neformální vzdělávání mládeže prostřednictvím dobrovolnictví na českých i zahraničních ekologických farmách. Síť pro koordinaci dobrovolníků a ekofarem vznikla pod zkratkou WWOOF v 70. letech v Anglii a nyní je rozšířena po celém světě. Zástupci evropských organizací se na valečské konferenci setkají za účelem zefektivnění své vlastní práce jakož i operativnější komunikace mezi sebou navzájem. Obsahem budou tematicky cílené přednášky, moderované diskuse, práce ve skupinách, workshopy a exkurze na místních hostitelských farmách.

Veřejnost zveme na prezentaci systému dobrovolnické sítě a koncert v zámeckém kostele Nejsvětější Trojice (26. května večer). Zástupce médií rádi přijeme 27. května na zámku Valeč.

Existují lidé ochotni pracovat na farmě za stravu a ubytování na konto toho, že farma zachovává ekologické principy hospodaření. Konference je zaměřena na efektivnější podchycení tohoto dobrovolnického potenciálu zejména u mládeže, která tvoří 80% veškerých dobrovolníků - WWOOFerů. V Evropě jich je aktuálně registrováno kolem 5.000. Komunikace mezi českou hostitelskou farmou a dobrovolníkem je zpočátku prostředkována internetovým portálem www.wwoof.cz.

Na hladkém průběhu konference/pracovního setkání se budou podílet tři dobrovolníci. Koordinaci sítě WWOOFerů a hostitelských farem se věnují další tři až čtyři dobrovolníci.

Konference se dílem odehrává na hostitelských WWOOFerských farmách biostatek ve Valči, Stateček u Lněníčků v Nepomyšli a Koňský dvorec ve Chmelištné.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: AKCE   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic