Ekokemping DOUPOV - startujeme

12.4.2016

Ekokemping DOUPOV - startujemeMáme dvě věci: třetinu hektaru pod požární nádrží a finanční podporu od Karlovarského kraje. Když tyto dvě položky zkombinujeme, můžeme se pustit do budování Ekokempingu DOUPOV. Vyklučit, položit sítě, zajistit WC a sprchu a místo k uvaření a umytí nádobí, zatím mini mode, později krásná zahrada, kam se bude dát zaparkovat karavan, postavit stan nebo okupovat bungalow. Zatím můžeme zvát leda tak na pomoc s odstraňováním náletů.

Východisko: AREA viva, z.s. je čerstvým vlastníkem pozemku o rozloze 3 344m2, který dle platného Územního plánu obce Valeč umožňuje výstavbu objektů určených pro sport a rekreaci. Kempingová základna je odpovědí na potřebu AREA viva, z.s. ubytovávat účastníky svých environmentálních programů a další zájemce o udržitelný život na venkově. Cílem pro rok 2016 je kompletace fáze č. 1: zasíťovat pozemek = položit vodovodní trubky, odpady, elektrické případně teplovodní rozvody a další terénní práce, které vyžadují použití těžké techniky, tedy i vyhloubení tělesa kořenové čističky odpadních vod. Během léta 2016 bude možné na místě zaparkovat obytný karavan či stanovat s pohodlím pitné studené i teplé vody, toalet a zastřešené letní kuchyně. Snad. Léto je za humny.

V našem úsilí nás podporuje dlouholetý, spolehlivý a pravidelný donátor: Karlovarský Kraj:

www.kr-karlovarsky.cz

Zároveň máme ambizi dostat Ekokemping DOUPOV do oficiálního průvodce Karlovarským krajem:

http://www.zivykraj.cz 
Během roku 2016 načneme menší realizace vzdělávacího charakteru, které ve výsledku pomohou i provozu Ekokempu. Jmenujme pár: kompost, lávka k potočním i lesním biotopům, bylinková spirála, vsakovací jezírko, zvýšený a slaměný záhon...

Zatím prostě křoví.

Souběžně s fyzickou realizací pracujeme na stavební dokumentaci pro fázi II: výstavba budovy recepce a správcovského apartmánu, kapacitních toalet a sprch, výstavba bungalovů pro celoroční ubytovací provoz a zázemí pro registrovanou gastro přípravu i pohodlnou konzumaci. Pomáhá nám s tím StockWerk, ale nemá na to moc čas.

Žádost o podporu z rozpočtu Karlovarského kraje pro rok 2017 a bude živější.

Plánovací session

Souběžně budou probíhat PR aktivity zaměřené na finanční udržitelnost Ekokempu. Tenhle článek je jen taková průprava, apetiser.

Samotné budování Ekokempu DOUPOV proběhne na bázi kontinuálního workshopu: každá dílčí aktivita bude prezentována jako příležitost vzdělat se v oblasti a takto dokumentována pro následné sdílení.

 

 

 

 

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: AKTIVITY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic