EntCom (Entrepreneurship and Community Cooperatives) „Podnikání a komunitní spolupráce“

14.1.2016

EntCom (Entrepreneurship and Community Cooperatives) „Podnikání a komunitní spolupráce“Projekt pěti zemí EU na vyškolení pomocníků-zprostředkovatelů komunitní spolupráce ve venkovských a odlehlých oblastech a zpracování školícího programu pro nové pomocníky komunitní spolupráce. Věta bez přísudku, nevadí, hlavně, že obsah indikuje záměr zprávy. Zároveň tím vzniká o něco silnější impulz přečíst si, co dál. Tak dál...

Takového projektu se účastní AREA viva, z.s., zapojí se do něj Eliška Hudcová a poreferuje o něm třeba na valné hromadě spolku a na jiných místech, současně nabyté znalosti použije při dalším rozvoji sociálního zemědělství a sociálního začleňování na venkově. Díky Vojto!

Jedná se o text Ely Hudcové...

 

Komunitní kooperativa-spolupráce“ představuje nástroj, jehož prostřednictvím se mohou občané dané komunity spojit pro realizaci činností, které jsou v obecném zájmu této komunity. Komunitní kooperativy bývají často zakládány v případech, že se nenajdou žádní vnější investoři nebo se představitelé veřejné moci nechtějí nebo nemohou zabývat veřejnou službou pro komunitu, pro její malý rozměr nebo velkou vzdálenost. Aktivní zapojení občanů hraje stále důležitější roli v obecném zájmu komunity, s ohledem na konkrétní služby poskytované občanům, na místní hospodářství, sociální soudržnost, na přiměřený a udržitelný růst, s cílem celkově zlepšit podmínky života komunit.

Účastník školení projde tematickými moduly, díky kterým získá dovednosti, jež dále upotřebí v propagaci komunitní spolupráce ve venkovských oblastech a v podpoře místních občanů při realizaci řešení jejich potřeb.

Projekt EntCom se zaměřuje na podporu aktivního občanství a sociálního podnikání v malých a odlehlých místech. Má tři hlavní aktivity:

1. rozvoj a upevnění podnikatelských kompetencí (znalostí, dovedností a postojů) za účelem vytvoření struktury podnikatelských iniciativ v rámci specifické oblasti „komunitních kooperativ“.

2. podpora mobility v učení na úrovni EU, aby odpovídala místním potřebám.

3. přispění k uznání a validaci takových podnikatelských kompetencí v rámci ECVET, ESCO a EUROPASS.

Kurzíva = Vojtěch Veselý komentuje: Valeč je zaprdlá vesnice, leží mimo Prahu (jinak by Valeč byla hlavním městem naší republiky), ale na tuhle akci jede v sumě 7 reprezentantů tohodle doupovského podhůří.

p.s. - ilustrační obrázek je fakt jen ilustrační. Zobrazuje jablka, což je poukaz na zemědělství, a zároveň Honzu Udatného, jehož žena se chystá věnovat se účetnictví AREA viva, z.s. včetně mezd.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: AKTIVITY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic