European Food Kids

21.2.2013

European Food KidsStarý dobrý projektový partner Thueringer Ekoherz nás pozval k účasti na European Food Kids. Naskočili jsme tedy a už se vezeme v aktivitách směřujících k dětem stravujících se zdravě, čistě, kulturně, pomalu, střídmě a radostně. První týden v únoru proběhlo vykopávací setkání a projekt získal pořádné kontury. Těšíme se na uvádění nápadů do praxe, těšte se s námi.

Snahou je zmotivovat veřejnost k výběru kvalitních a zdravých potravin. Často to může být volba pro BIO, ale ne vždy. Je nás pět organizací, které se tak či onak zabýváme tímto tématem, každá z nás přispěje dílem, ve kterém je dobrá. V rámci projektu se budeme vzájemně navštěvovat, abychom sdíleli informace a zkušenosti ze svých oborů. Dánky jsou perfektní kuchařky, takže setkání u nich bude probíhat spíš v kuchyni, zatímco němci se orientují na ovocnářství, takže tam se sejdeme pod korunami stromů. Na závěr celé akce pořádáme velkou zdravou a chutnou veřejnou večeři v Polsku.

Abychom zejména školákům a jejich pedagogům efektivně předali informace o zdravé stravě, shodli jsme se na výstupu: komixové knize, kde dva malí zvědavci procházejí cestu jednotlivých ingridiencí, z nichž postupně vzniká super chutná palačinka s různými sladkými i jinými náplněmi.

Kick-off-meeting nám zorganizovali přátelé z Holandska. Na své pedagogické i biodynamické farmě (nebo faremní škole?) Warmonderhof poskytli zázemí pro mohutnou inspiraci i rokování nad tím, odkud začít.

Téma faremního zpracování probereme a další skoky kupředu provedeme začátkem června u nás na Biostatku. Takže abychom začali kompletovat program.

Autor: Lenka Veselá   |   Sekce: AKTIVITY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic