Kurz: ÚVOD DO SOCIÁLNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ, 22.-24.4.2016 na Jaboku v Praze

1.4.2016

Kurz: ÚVOD DO SOCIÁLNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ, 22.-24.4.2016 na Jaboku v PrazeCílem kurzu je seznámit jeho účastníky s konceptem sociálního zemědělství, terapeutickými a integračními přístupy v zemědělství z pohledu sociální i zemědělské práce. Účastníci budou mít příležitost poznat komplexně tuto oblast v teoretické rovině i na základě praktických exkurzí. Cílem kurzu je také navnadit k dalšímu studiu a rozvoji oblasti a především k aplikaci konceptu do praxe.

ÚVOD DO SOCIÁLNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ
Jabok – Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická
Salmovská 8, 120 00 Praha 2, www.jabok.cz

Lektoři: Mgr. Bc. Eliška Hudcová, Mgr. Vojtěch Veselý
Časová dotace: 24 hodin
Počet účastníků: 16
Cena: 2 900 Kč
Akreditace: MPSV, číslo akreditace 2014/0527-PC/PP

Termín: 22. – 24. 4. 2016

Sociální zemědělství je inovativní přístup, který sdružuje multifunkční zemědělství s integračním zaměstnáváním a sociálními a vzdělávacími službami na místní úrovni. Přispívá v rámci produkce zemědělského zboží k blahobytu a sociální integraci osob se specifickými potřebami a k rozvoji venkovských komunit.

Kurz nabízí celkový přehled o historii a současnosti sociálního zemědělství v Evropě a v České republice, typologii farem a organizací, cílových skupin atd. sociálního zemědělství. Kurz se věnuje dalším tématům, která se váží k zemědělské farmě jako důležitému partnerovi místního rozvoje na venkově (WWOOF, KPZ, komunitní a sociální zahrady). Kurz nabízí široký prostor pro řešení konkrétních problémů z této oblasti.

Součástí kurzu je exkurze na dvě sociální farmy.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: AKTIVITY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic