Jaro na ekologické farmě biostatek

15.12.2010

Jaro na ekologické farmě biostatek Část jarního dne strávená na ekologické farmě biostatek při obci Valeč v podhůří Doupovských hor pro skupinu 20-40 žáků základních, praktických i středních škol. Celý program probíhá venku a má svou teoretickou i praktickou část.

Začínáme ovcemi: jednu ze stáda lapíme a ukážeme si na ní pár zajímavostí. Následně ji ostřiháme a vlnu pak použijeme pro výrobu dekorace, kterou si do třídy odnesete jako suvenýr. Něhem práce s ovcí i vlnou společně mluvíme o tom, co ovce potřebuje ke spokojenému životu, jaký má význam pro člověka i přírodu a krajinu.

Na farmě jsou i včely medonosné. Než se s kuklami na hlavách podíváme do úlu, povíme si, co a proč uvnitř můžeme čekat, že uvidíme. Naučíme se rozeznávat dělnice, královnu a trubce, zjistíme, co všechno včely sbírají, kam to ukládají a co z toho je nám lidem k duhu.

Ve zbylém čase porovnáme alternativní i běžné způsoby zahradničení. Zvláště objevování vůní a chutí bylinek je vděčným zážitkem. Povíme, k čemu jsou, jak nám pomáhají léčit se a k čemu se hodí, když vaříme. 

cílovkažáci základních a středních škol

délka: 120 minut

cena: 60 Kč/žák

termín: duben, květen, červen

místo srazu: +50° 10' 42.34", +13° 15' 2.79" nebo náves obce Valeč

prakticky: program probíhá většinu času venku a sice v přírodě a to i za nepřízně počasí  včetně očekávatelných podzimních plískanic. Proto je třeba na to žáky připravit: vhodné oblečení, pevná obuv. Během programu je cca 15 minut vymezených na svačinu.

komerčně: na místě je možné v tomto období nakoupit ovčí mléko a sýr, včelí med...

Objednávky přijímáme e-mailem, poštou nebo telefonicky.
evp@areaviva.cz,
Zámecká 20, 364 55 Valeč
775 272 678 (Vojtěch)

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: EKOLOGICKO-VÝCHOVNÉ PROGRAMY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic