FAIR TRADE&BIO, Ekumenická akademie

23.2.2009

Fair Trade znamená spravedlivý obchod. Je výhodný pro ty, kteří nakupují, i pro ty, kteří v chudých zemích pěstují kávu, čaj nebo cukrovou třtinu. Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu výrobcům a pěstitelům zboží, které kupujete.

Občanské sdružení Ekumenická akademie Praha (EAP)
je nevládní nezisková organizace, která se zabývá vzděláváním dospělých a mládeže formou přednášek, studijních pobytů, seminářů a konferencí a dalšími způsoby, jako je publikování a dokumentace. Kromě toho uskutečňuje i konkrétní projekty - např. rozvojový projekt v Zambii (2005) nebo od roku 2004 velkoobchod se spravedlivě obchodovaným zbožím - Fair Trade.

Obsahově se zaměřuje na otázky kultury, politiky, vztahů církve a společnosti, sociální spravedlnosti, udržitelného rozvoje a ve významné míře otázkami vztahů Severu a Jihu. Záměrem akademie je vytvářet fórum pro otevřenou diskusi o těchto otázkách a to v široké spolupráci s partnerskými institucemi doma i v zahraničí. EAP začala pracovat v roce 1995.

Jejími členy jsou v současné době církve (Československá husitská; Pravoslavná; Slezská evangelická a.v.; Starokatolická, Obec křesťanů), Evangelická akademie Míšeň a Kruh přátel Evangelické akademie Míšeň, Ekumenické informační centrum v Drážďanech (SRN), katolické vzdělávací centrum Betriebsseminar Linz (Rakousko) a řada jednotlivců (církevní příslušnost není v žádném případě podmínkou členství).

fair-bio.cz/

 www.ekumakad.cz

Autor: Lenka Navrátilová   |   Sekce: PARTNEŘI   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic