A few words from Mélanie

3.6.2013

A few words from MélanieAhoj, jmenuji se Mélanie. Pocházím z Francie z kraje Bretagne a jsem nově příchozí EVS dobrovolnice pro AREA Vivu ve Valči (Karlovarský kraj). Pobývám v České Republice už dva týdny a zůstanu v této krásné zemi po dobu jednoho roku. Minulý týden jsem se zúčastnila popříjezdového školení pro všechny nové EVS dobrovolníky organizovaného „Českou národní agenturou Mládež“.

Celkem nás bylo 28 lidí ve věku od 18 do 30 let z celé Evropy, kteří pracují jako dobrovolníci v různých organizacích po celé zemi. Někteří z nás působí v oboru ochrany životního prostředí, jiní pomáhají při vzdělávání a další pracují s postiženými lidmi. Během svého pobytu u AREA Vivy budu mít na starosti rozličné úkoly a realizovat několik projektů vzhledem k potřebám této organizace a podle toho, které dovednosti bych si ráda rozvíjela. Budu pomáhat v kanceláři AREA Vivy, která podporuje environmentální vzdělávání a dobrovolnictví na biofarmách v této zemi. Rovněž se zůčastním několika dobrovolnických víkendů v průběhu léta a budu spolupracovat se správou zámku Valeč a s farmou Biostatek. Kromě toho se ráda zapojím do místního dění s nápady jako jsou „jazykový konverzační tandem“, aktivity pro děti, které se chtějí dozvědět více o přírodě a zasportovat si, nebo Francouzský kulturní večer atd. Přemýšlím nad projekty zapojující mladé lidi a další dobrovolníky. Těším se na setkání s Vámi všemi! Naviděnou!


Hello, my name’s Mélanie, I’m from the Bretagne region in France and I am the newly arrived EVS volunteer at AREA Viva, in Valěc (Karlovarský Kraj). I have been in Czech Republic for two weeks now and will stay in this lovely country during about one year. Last week, I took part to the on-arrival training course organized by the Czech National Youth Agency near Prague for all the new EVS volunteers. In total, we were 28 people, aged from 18 to 30, coming from all over Europe and volunteering in different associations around the countries. Some of us work in the environmental field, others volunteer in the educational field, and others again help with disabled people. During my stay at AREA Viva, I am going to carry out different tasks and realize several projects according to the needs of the association and to the skills I would like to develop. I will help at the office of AREA Viva promoting environmental education and volunteering in organic Czech farms. I will take part to some volunteer weekends during the summer and also work in collaboration with Valeč castle and Biostatek farm. Apart from that, I would really like to get involved in the local life, proposing languages tandems, activities for children willing to know more about nature and take part in sports, a French cultural evening, I am also thinking about other projects involving young people and other volunteers, etc. I am looking forward to meeting you all! See you soon! 
 
 

Autor: Mélanie Bourbigot   |   Sekce: AKTIVITY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic