SETKÁNÍ HOSTITELSKÝCH FAREM

30.1.2014

SETKÁNÍ HOSTITELSKÝCH FAREMO víkendu 18.-19.1. se potkali farmáři zapojení do projektu WWOOF. Určitě se tu časem objeví oficiální report s výstupy, takže se teď můžu rozjet se subjektivními dojmy.

Dva dny plné setkávání lidí různého věku, pestrých zkušeností a širokého záběru. Vojta z organizace AREA viva stanovil dostatečně pružný, ale přeci jen rámec, v němž se v sobotu probírala témata, která farmáře hostitele pálí. K tomu fajn vegetariánské jídlo, pevné a tekuté dobroty ze zásob účastníků, degustace osobitých biovín. 

V neděli jsme cestou domů postupně navštívili tři hostitelské farmy a byli vystaveni blahodárnému tlaku domácích houstiček, litrů čaje, nádherné keramiky, medoviny a intelektuálních stimulů. Vypadá to, že typický wwooferský hostitel nebývá jen farmář, ale často i osobnost oživující svůj region občansky a kulturně.

Odnesla jsem si zápisník plný podnětů, dobrý pocit z užitečně stráveného víkendu a radost v srdci, že svět je přátelské místo, kde je radost žít a svůj život sdílet. Těším se na příští ročník.

Autor: Hanka Beranová   |   Sekce: WWOOF meeting   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic