WWOOF a jeho vzdělávací dimenze

14.6.2016

WWOOF a jeho vzdělávací dimenzeJe na čase povědět něco o projektu EDVORG, jehož výstupem je LLOOF Learning guide, ve své nejefektnější formě tříděnou kolekci videí na youtube kanálu. Výsledkem tohoto článku má být zmotivování příznivců WWOOFu, aby videjka mapující faremní aktivity natáčeli a vyvěšovali. Zatím máme akorát Composting manure - publikováno i s titulkama, chytání roje - nesestřihané na kartě, budování zvýšeného záhonu - složený materiál na zahradě a plán v hlavě; vše tohle z Biostatku.

Všude po planetě zemi se jeví bezpečnější představovat WWOOF jako vzdělávací pomůcku, než možnost zašít se na farmu a za trochu práce dostat jídlo a ubytko za odměnu. Tím pádem jsme skupina devíti WWOOF koordinátorů podala projektovou žádost v rámci programu ERASMUS+. Uspěla a hle, už jsme v rámci projektového týmu splnli takřka vše, co jsme naslibovali, takže jsme si řekli: pojďme bokem povinné práce udělat LLOOF Learning Guide vizuálnější, praktický, jednoduchý a rychlý, zároveň pořádně spojený s farmařením. Vytvářejme čtyřminutové vzdělávací klipy, tohle jsme si řekli, a rozjeďme kampaňku s výzvou:

Natáčejte a publikujte dokumentaci faremních aktivit s komentářem a případně i titulkama. Konzultujte to přitom se svým národním koordinátorem, který dodá potřebné informace, rady i komentáře. Kontakt: vojtech@wwoof.cz.

Existuje web projektu: http://edvorg.weebly.com, kde jsou informace o projektu samotném, existuje také LLOOF YT channel a zde je i link na jedno povedené a snad i reprezentativní videjko o kompostování hnoje. Existuje i otitulkovaný návod - tutorial - jak videa točit. Existuje také seznam témat, která se dají zpracovat, je zatím jen omezený a anglicky. Ale to neva, kdo chce, poradí si.

Milí hostitelští farmáři, jakmile se u vás objeví WWOOFer se smartphonem, nemeškejte a dohodněte s ním, že jedna z faremních aktivit (namátkou: dojení ovcí, natahování ohradníku, setí zrní, naklepávání kosy..) bude sloužit tvorbě videa, aby i ostaní WWOOFeři, až si budou vybírat, kam na farmy vyrazí, měli potuchy, co která činnost +- obnáší. Nechte si pomoct. Některé WWOOFery jsem již adresně připravil na to, že jejich radost z natáčení nebo schopnost vytvořit celý klip, na farmách využijí.

Tak vida, děkuji za pozornost,

Vojtěch.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: WWOOF   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic