WWOOF - dobrovolnictví na ekologických farmách

14.2.2009

WWOOF - dobrovolnictví na ekologických farmáchHistorie WWOOF cz WWOOF cs (World Wide Opportunity on Organic Farms) zahájilo v roce 2003 v České republice svou činnost. Jedná se o dobrovolnictví na ekologických farmách, kdy dobrovolník (WWOOFer) pracuje na farmě za stravu a za ubytování. Tento systém je zavedený již v mnoha zemích světa. Vznikl ve Velké Británii již v roce 1971. WWOOF cz spravuje od počátku občanské sdružení AREA viva. Vznik podpořil fond DFID při Britském velvyslanectví v Praze.

Mezinárodní WWOOF konference/pracovní WWOOF meeting se bude ve Valči konat od 25. do 29. května 2011. Účast přislíbilo na padesát účastníků prozatím ze 14ti evropských zemí a dvou mimo evropských. Dodáme bližší info, jen co skončí uzávěrky dotačních schémat, ze kterých se dá čerpat podpora na pořádání akcí tohoto typu.

Současný stav WWOOF cz
Systém WWOOF cz, dobrovolnictví na ekologických farmách, vstupuje v ČR do sedmého roku svého působení. V roce 2010 bylo v systému přihlášeno 53 farem a přes 150 WWOOFerů, z toho polovina ze zahraničí. Nejvíce se zahraniční dobrovolníci hlásili z Francie, Německa, Spojených států, Velké Británie, sporadicky ze sousedního Slovenska.

Seznam kompletních hostitelských profilů je k dispozici po bezplatné registraci na: WWOOF.CZ.

Autor: Vojtěch Veselý   |   Sekce: AKTIVITY   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

AREA viva - sdružení pro ekologii a zemědělství - Valeč č.p.7, 364 55, Czech republic